Białe Święta

Nasze wspomnienia z okresu świątecznego przywodzą na myśl często obraz zimowej, magicznej krainy, dzieci bawiących się na śniegu, nas leżących pod ciepłym kocem z kubkiem gorącego kakao w ręku. Ten cudowny obraz dopełniają pięknie ośnieżone choinki za oknem. Czyż nie jest cudownie? Ale stop, przecież od kilku lat nie ma u nas śniegu na święta. To co widzimy za oknem, bardziej nastraja depresyjnie niż radośnie. Może więc warto pomyśleć o jakimś radosnym substytucie. Co powiecie na białe drzewko?

czytaj całość »
(Nie)zwykły krzyżak

       Ottoman, pufka, stołek, krzyżak... Nazw wiele, a wszystkie, odnoszą się do tego jednego, małego mebla. Mebla, który jeszcze nie tak dawno zachwycił bardzo wiele osób, ale nie był dostępny w Polsce. Mogliśmy go sobie co najwyżej obejrzeć w zagranicznych pisemkach i na portalach wnętrzarskich. Świat to jednak wielka, globalna wioska i teraz można go kupić  również u nas.

czytaj całość »
Easter eggs

      Pisanki w Wielkanoc to taki sam must have jak choinka w Boże Narodzenie. W domu napewno będziecie mieć je wszyscy. Dziś przedstawimy Wam sposób na wykonanie pisanek w naszym, nowojorskim stylu :).

czytaj całość »
Wielkanocne pomysły...

      Wielkanoc czy Boże Narodzenie? :) Oj nie, dzisiejszy wpis nie będzie o wyższości jednych świąt nad drugimi. Będzie po naszemu, czyli o tym jak przygotować się do tego niezwykłego czasu od strony dekoracji. Niestety tak jak w  Boże Narodzenie nikt z nas nie zapomina o pięknej choince, tak Wielkanoc traktowana jest w tej kwestii trochę po macoszemu. Zmieńmy, więc to. 

czytaj całość »
Bookends

Czy przedmioty, które pełnią funkcję praktyczną muszą być proste i siermiężne? W żadnym wypadku. Jeżeli umieszczamy je na wyeksponowanym miejscu powinny nam je zdobić. Takimi przedmiotami są właśnie bookends. Często są  tak wykonane, że każdy kto je zobaczy pomyśli o nich jako o elemencie dekoracyjnym bardziej, niż jako praktycznym.

czytaj całość »
Patterns...

Pewnie niejednokrotnie widzieliście lampy, poduszki czy dywany w graficzne wzory i zastanawialiście jak ten wzór nazwać. Pół biedy gdy przedmiot ten można było kupić, w końcu bez znajomości nazwy można żyć. Gorzej gdy coś wpadło Wam w oko na zdjęciu, u znajomych i za chiny ludowe nie wiadomo było jak tego szukać. Dlatego też dziś przychodzę Wam z pomocą.

czytaj całość »
Moda i design

Świat mody i świat szeroko rozumianego designu nie są światami hermetycznymi. Trendy występujące w jednym z nich bardzo często przechodzą do drugiego. 

Oto krótkie zestawienie, którym mam nadzieje uda mi się potwierdzić postawioną tezę.

 

czytaj całość »
W świecie firan

      Dzisiejszy wpis będzie dotyczył tematyki, która jest ostatnio bardzo mi bliska, ponieważ akurat jestem na etapie kupowania firan, zasłon i rolet. Mam nadzieje, że zamieszczone w nim rady praktyczne przydadzą się wszystkim tym, którzy są na etapie wykończania wnętrz. Jeżeli aktualnie nie budujecie domu czy nie urządzacie mieszkania, to mam nadzieje, że przypomnicie sobie o nich przy kolejnym remoncie.

czytaj całość »
And the winer is...

     Co roku w grudniu Pantone Color Institute ogłasza jaki kolor będzie królował przez cały następny rok. Tym razem stało się jednak coś wyjątkowego. Po raz pierwszy Pantone ogłosiło, że panować nam będzie nie jeden, a dwa kolory. I tak moi Drodzy rok 2016 to rok kolorów: Serenity i Rose Quartz.

czytaj całość »
Świąteczny stół

Choinka ubrana, prezenty już kupione, a na kuchence gotuje się świąteczny bigos. Czas więc pomyśleć o tym jak przygotować świąteczny stół. Pamiętajcie ważne są szczegóły, bo to one zawsze tworzą całość. 

czytaj całość »
Świąteczne Pakowanie

     Święta zbliżają się wielkimi krokami. Chyba już wszyscy rozpoczęli wielkie odliczanie a  przygotowania pewnie idą wielką parą. Niezależenie od tego czy macie już prezenty dla wszystkich, których chcecie obdarować czy nie najwyższy czas by pomyśleć o ich pakowaniu.

czytaj całość »
Black and gold

     Święta Bożego Narodzenia, kojarzą się nam przede wszystkim z tradycją. Tradycja ta jednak nie opiera się modą, a szczególnie modą kolorystycznym. Odkąd pamiętam obok różnokolorowych dekoracji świątecznych, które zdobiły większość polskich domów magazyny wnętrzarskie, a przede wszystkim sklepy bogate były w monochromatyczne dekoracje. Na początku modne były choinki w kolorze czerwonym, potem był granat, biel-srebro, niedawno fiolet, a od zeszłego roku, jeszcze niepewnie, wchodzi czerń i złoto.

czytaj całość »
Adwentu czas

Jestem pewna, że nie ma wśród Was żadnej osoby, która nie miała by choć raz w życiu adwentowego kalendarza. A jak według Was wygląda kalendarz adwentowy? Niech zgadnę.  Kartonowa, kolorowa "bombonierka" z okienkami i czekoladką w środku. :) Udało się? Pewnie tak, bo właśnie większość kalendarzy adwentowych, które możemy kupić w sklepach tak właśnie wygląda. Jednak nie jesteśmy wcale na taką ich formę skazani.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe