And the winer is...

     Kolory Serenity i Rose Quartz to fantastyczna odmiana po panującej w 2015 Marsali, która jest dość trudnym kolorem. Zastosowanie jej we wnętrzach, w moim odczuciu, stwarza wiele problemów i bywa dość kontrowersyjne. Ten ciepły, jesienny kolor dobrze wpasował się w modzie i makijażu ale użycie jej przez branżę wnętrzarską trochę jednak ją przerosło (oczywiście to moje osobiste zdanie, być może wynikłe, z małej sympatii do tego koloru). Czas Marsali podobnie jak Radiant Orchid czy Emerald odszedł jednak już do historii, więc nie ma co się nad nią rozwodzić.

 


     Tegoroczne kolory na szczęście nie są już tak wymagające, są powszechnie znane, stosowane i napewno wielu osobą przypadnie ten wybór do gustu.


 

     A jak Instytut Panetone charakteryzuje te dwa kolory:

"Rose Quartz nadaje łagodny ton, daje odczucie spokoju"

 

 

zaś

 

"Serenity jest jak kolor sklepienia nieba, przynosząc uczucie wytchnienia nawet w tych burzliwych czasach". 

 

 

     Serenity (przygaszony, lekko szarawy błękit) oraz rose quartz (jasny, pastelowy róż) to łagodne kolory, wnoszące w nasze wnętrza spokój. Są łatwe w aranżacji. 


  Pasują do szarości, wielu odcieni brązów, zieleni, a przede wszystkim pasują do siebie. 


 

 

     W moim odczuciu to kolory bezkreśnie kobiece (mimo, że Instytut Pantone wystrzega się od podziału kolorów na męskie i kobiece) i zapewne przede wszystkim, kobietą przypadną one do gustu. Choć i mężczyźni nie powinni ich unikać. Zastosowania Rose Quartz jako kolor dominujący w męskim wnętrzu nie odważyła bym się zaproponować, ale za to Serenity już jak najbardziej.  

 

 


     Pamiętajcie, że jeżeli podobają się wam te kolory, a nie chcecie robić w domu rewolucji możecie zastosować je jako dodatek do innych bardziej neutralnych kolorów, które przeważają w waszych wnętrzach. 


 

     Najważniejsze jest zastosowania odpowiedniej proporcji i umiaru.

 

 

     Pantone ogłosił rok 2016 rokiem dwóch kolorów i jak najbardziej trzeba zgodzić się z tym, że te dwa kolory są suplementarne. Jeżeli więc macie ochotę (i możliwości) śmiało stosujcie je razem, bo dzięki temu Wasze wnętrze będzie nie tylko zgodne z najnowszymi trendami, ale co najważniejsze "odejdzie" problem  związany z trudnością dopasowania kolorów do siebie. Kto z nas nie miał trudności z dobraniem koloru ścian do koloru tapicerki mebli, dywanu czy dodatków. W tej sytuacji mamy ten problem z głowy.  Serenity i Rose quartz to doskonała para, która tworzy fantastyczne, wzajemnie uzupełniające się połączenie. Ciepły, delikatny róż i chłodny, tonujący błękit, czego chcieć więcej?

 

Źródło:www.pinterest.com, www.live-desing.ru

 

 


 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe