Świąteczny stół

 


Obrus i zastawa


 

     Co jest najważniejszym elementem na stole? Oczywiście obrus i zastawa. Najczęściej są one klasycznie białe, czasem tylko przełamane jakimś elementem kolorystycznym.

     Jeżeli właśnie myślicie o zakupie nowej zastawy stołowej i chcecie mieć coś, co posłuży latami pamiętajcie, że tutaj sprawdzają się najlepiej klasyczne wzory. Nie wybierajcie, kolorowych, czy aktualnie modnych wzorów. Miną 2-3 lata, moda przeminie i coś co teraz kochacie miłością pierwszą, wtedy będziecie szczerze nienawidzić. Ponadczasowe białe talerze ze srebrną lub złotą obwódką ew. delikatnym wzorem zawsze będą cieszyć oko,a nasz stół będzie elegancki.

     Jeżeli chcecie by wasz stół był w tym roku zgodny z najnowszym złoto-czarnym trendem to warto zaryzykować. Złoty, błyszczący obrus akurat na wigilijną kolację pasuje idealnie.

     Jeżeli wpadły wam w oko naczynia ze szklanymi perełkami na obwódce, to zapraszamy do naszego sklepu znajdziecie tak kilka wzorów. 

 

 


 Sztućce


 

     Mamy już obrus i zastawę, czas więc pomyśleć o sztućcach. Oczywiście ułożone zgodnie z zasadami savoir vivru będą elegancko wyglądać, możemy jednak zaszaleć.

 


 Kieliszki


 

      Jeżeli mamy czas (o co niestety przed świętami trudno) i chęci to możemy również przystroić kieliszki. Szczególnie warto o tym pomyśleć, jeżeli na naszej kolacji będzie sporo gości i wiemy, że raczej nie będą siedzieć ciągle przy stole. Bombki, wstążki czy dzwoneczki w różnych kolorach pozwolą  naszym gościom na łatwiejsze odnalezienie swojego kieliszka w gąszczu innych.

 


 Serwetki


 

     Obrączki na serwetki to bardzo wdzięczny temat. Potrafią fantastycznie nadać charakter całej dekoracji stołu. Możemy oczywiście użyć zakupionych w sklepie (w naszej ofercie można znaleźć złote renifery czy srebrne śnieżynki), ale również wykonać je sami.

 


 Krzesła


 

     Krzesła najczęściej dekorujemy na przyjęciach ślubnych. Ale po co się tak ograniczać. Przecież ślub bierzemy raz w życiu (przynajmniej z założenia :)), więc skoro jest okazja warto z niej skorzystać. Jeżeli mamy czas możemy oczywiście stworzyć misterne dekoracje, jeżeli jednak brakuje go nam lub nie mamy zbytnich zdolności wystarczy wstążka, bombka czy szyszka.

 


 Dla dzieci


 

     Na koniec pomysły na dekoracje stołu dla najmłodszych. Na zastawę ułożoną w kształt bałwanka, czy specjalny, kolorowy stół, będziemy mogli pozwolić sobie gdy w naszym domy gościć będzie większa gromadka dzieci. Jednak gdy małych gości będzie mniej możemy ich również specjalnie uhonorować, choćby przywiązując kolorowy lizak do ich serwetki.

   

   Tak więc Moi Drodzy: DO DZIEŁA :)

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe