Świąteczne Pakowanie

     Jak zapakować prezenty? Możemy oczywiście pójść na łatwiznę i zanieść je do punktu, w którym zrobią to za nas. Możemy też kupić torbę prezentową i również będzie po kłopocie. Jednak czasem warto troszkę się poświęcić i spróbować zrobić to samemu. Jestem pewna, że pięknie (niekoniecznie idealnie) opakowany przez nas prezent sprawi ogromną radość najbliższym nie tylko ze względu na zawartość. Zresztą jeżeli zobaczymy efekt końcowy napewno też sprawi satysfakcję nam samym.

    Jeżeli jesteście gotowi by podjąć to wyzwanie, a nie macie pomysłu jak to zrobić obejrzyjcie koniecznie poniższe zdjęcia.

 


 GOLD - BLACK


 

     Ten najmodniejszy trend w świątecznych dekoracjach obecny jest również w sposobie pakowania.

 


 PASTELOWE


     Dla osób których czerń w okresie świątecznym nie przekonuje mamy coś zupełnie innego, a mianowicie pastele. Idealnie sprawdzą się na każdą okazję w tym również na święta.

 


ODROBINA BLASKU


     Jeżeli uważacie że święta to blask i błysk koniecznie użyjcie papierów, wstążeczek i dodatków w kolorze złota, srebra, z mieniącym się brokatem. Chcieli byście do paczki dołożyć brokatową śnieżynkę, listek, choinkę a nie macie gotowej? Nic straconego. Wystarczy wyciąć ją z papieru (oczywiście sztywny będzie lepszy), posmarować dokładnie klejem i obsypać brokatem. Nic prostszego, prawda?

 


 NATURA


 

     Dla miłośników trendów naturalnych mamy pomysły z użyciem szyszek i naturalnych gałązek (thuji, bukszpanu). Zwykłego świerku nie polecam, chyba że pakujecie prezenty w Wigilię. Jeżeli wcześniej to do świąt się obsypie i zamiast zielonej gałązki zostanie brązowy badyl :)


 MINIMALIZM


 

     Dla wielu z was minimalizm i Boże Narodzenie to pojęcia wykluczające się wzajemnie. A wcale nie musi tak być.:)

 


KOLOR


 

     Zastosowanie różnokolorowych papierów pakowych, wstążek to trend najbardziej popularny w naszych domach. Czy jest on w czymś gorszy od tych kreowanych na modne? Stanowczo nie. Ważne by tylko nie popadać w rutynę, by wykazać się pomysłowością , by czymś zaskoczyć. A jak to zrobić? Wystarczy użyć dowolny, nieoczywisty dodatek i gotowe.

 


 BIŻUTERIA


      Użycie elementów biżuteryjnych: broszek, koralików, pereł, kryształków to bardzo efektowny sposób dekoracji prezentów. Myślę, że do gustu przypadnie przede wszystkim kobietą.


DLA DZIECI


      Na końcu wisienka na torcie, czy propozycje pakowania dla tych którzy najbardziej czekają na Święta czyli dzieci.

     Jak każdy z Was napewno zauważył do dekoracji tych wszystkich paczek użyto niesztampowych materiałów i dodatków, i to jest właśnie klucz do sukcesu. Dobrze więc do pakowania prezentów przygotowywać się już wcześniej. Odłożyć sobie wcześniej niepotrzebne koraliki, czy uszkodzoną biżuterię. Warto też odwiedzić pasmanterię w poszukiwaniu kolorowych tasiemek, czy sklep kreatywny gdzie znajdziemy brokat, piórka, kolorowe papiery. Możemy użyć wszystkiego, a ogranicza nas tylko nasza własna wyobraźnia.

Źródło: pinterest.com

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe