Ultra violet - kolor roku 2018

      "Drastycznie prowokujący i przemyślany fioletowy odcień, Pantone 18-3838 Ultra Violet, przekazuje oryginalność, pomysłowość i wizjonerskie myślenie, które wskazuje nam na przyszłość" - tak oto członkowie Instytutu opisują ten kolor.

 

W tym roku eksperci od kolorów w Pantone poszli w ślady Greenery 2017, wybierając kolor, który jest równie nieoczekiwany, zaskakujący jak i orzeźwiający: Ultra Violet.

 

      Z pewnością fiolety każdego odcienia są głęboko sugestywne. Purpurowy to kolor królów. Kojarzy się z bogactwem, złożonością, kunsztem, ale również z władzą kościelną. Czy słusznie? Trudo orzec. Jednak napewno jest to silny i wyrazisty odcień, a zarazem łatwo dostępny. Polacy kochają fiolety. W sklepach można znaleźć mnóstwo dodatków w tym odcieniu. Śmiem zaryzykować stwierdzenie, że to jeden z naszych ulubionych kolorów.

 

 

 


Z jakimi kolorami należy łączyć ultra violet?


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Zawsze najlepiej sprawdzają się kolory, które leżą w swoim sąsiedztwie lub na przeciwko w palecie kolorów. Ultra violet będzie więc idealnie pasował do różnych odcieni różu, błękitów, granatów czy żółci.

 

      Teraz dobra wiadomość dla miłośników złota. Ten kolor to doskonałe tło dla tego metalu. Śmiało możecie sobie pozwolić na złote ramki, lampy na tle fioletowej ściany.

 

 

Na koniec, czas na garść wnętrzarskich inspiracji.

      Jeszcze coś dla osób, które chciały by wprowadzić do swoich wnętrz ultra violet, ale bez wielkich rewolucji.

 

 

      Wystarczy umieścić na szafce fioletowy bukiet, w salonie poduchy, a łazience ręczniki. Nasze wnętrze zyskuje niskim kosztem najmodniejszy w tym roku kolorystyczny sznyt.

 

      Nie przepadam za fioletem, dlatego też dla mnie osobiście ten wybór jest odrobinę kontrowersyjny. Jednak w Polsce jest on bardzo popularny i myślę, że wielu z Was miało go w swoich wnętrzach, choć w małych dodatkach już od dawna.

Więc jak? Kochacie ten kolor, czy potrzebujecie jeszcze trochę czasu, tak jak ja?

Źródło: pintrest.com., instagram

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe