Lustro - jaki rozmiar wybrać ?

      Podstawowe znaczenie przy wyborze rozmiaru lustra ma to, na jakim efekcie nam zależy, oraz czy lustro ma stać, czy wisieć.

   


Główna zasada jest taka, że lustro NIE POWINNO być węższe niż połowa szerokości komody, konsoli, szafki nad którą wisi, stoi,


 

 

      czyli np przy komodzie o szerokości 120 cm lustro nie powinno być węższe niż 60 cm.

      Takie rozwiązanie jest najbezpieczniejsze. Idealne dla osób, które chcą mieć pewność, że kompozycja będzie dobrze wyglądać, a boją się innych, bardziej ryzykownych rozwiązań. Zresztą nie oszukujmy się duże lustro, to duża cena, a i takich średniego rozmiaru jest najwięcej na rynku, więc łatwiej jest znaleźć coś nam pasującego.

 

 

 

      A co zrobić, gdy mamy już mniejsze lustro? Sytuacja nie jest wcale beznadziejna, wymaga od nas jednak więcej pracy.

      Przede wszystkim musimy "zrównoważyć" czymś puste boki po obu stronach lustra. Nie zostawiajcie tych wolnych przestrzeni, bo wasza ściana będzie wyglądać biednie. Najłatwiej jest je zapełnić, stawiając po obu stronach lampki (lub ewentualnie coś innego, ale wyższego np amfory, wazony z kwiatami, szersze świeczniki z walcowymi świeczkami),

       wieszając kinkiety (ale to rozwiązanie jest bardziej wymagające ponieważ musicie doprowadzić prąd),

      lub wieszając obrazki po bokach podobnie, jak na poniższym zdjęciu.

 

       Pamiętajcie!!!

       Małe lustra bardziej pełnią funkcję dekoracyjną, niż praktyczną, ponieważ przeglądanie się w nich jest często bardzo trudne. 

       A co zrobić gdy marzy nam się większe lustro? Czy nie zdominuje, przytłoczy naszego pomieszczenia?

      Zdominuje - być może. Na szczęście lustro rozjaśnia pomieszczenie, sprawia wrażenie, że jest ono większe, więc jest to jak najbardziej pożądana rzecz. O przytłoczeniu nie może, więc być mowy. To, jak bardzo będzie "górować" w naszym pomieszczeniu, przede wszystkim zależy od rozmiaru jaki wybierzemy.

.

      Jak widać duże, ale wcale nie grają tu pierwszych skrzypiec. Kompozycje są idealnie zrównoważone i naprawdę przyjemnie się na nie patrzy.

Na koniec oczywiście wisienka na torcie.

       Bardzo duże lustra, praktycznie na całą ścianę, które być może i dominują, ale dominują cudownie.

       Napewno nie jest to rozwiązanie dla każdego: bo niepraktyczne, bo dzieci będą mazać rączkami, bo jest ryzyko zbicia itd.... Tak, zgodzę się z tym wszystkim. Ale fantastycznie nadają charakteru wnętrzu, powiększają je i rozjaśniają. Dla mnie właśnie takie bardzo duże lustro w holu, to rozwiązanie idealne i mam nadzieje, że już wkrótce pojawi się w moim domu.

 


Kolejny aspekt przy wyborze rozmiaru lustra to:

czy ma wisieć, czy stać na meblu.


 

      Pamiętajcie o bardzo ważnej rzeczy. Środek lustra (niezależnie czy wisi czy stoi, czy jest okrągłe, owalne czy prostokątne) powinien być na wysokości oczu. Zazwyczaj jest to ok 165 cm.

      Jeżeli więc chcemy postawić lustro na meblu, to najzwyczajniej w świecie musi być ono wyższe (niż w przypadku luster wieszanych) tak, by można było się w nim wygodnie przejrzeć. 

 

 

       To by było na tyle :) Temat napewno nie został wyczerpany do końca i znajdą się drobne "indywidualne" problemy, które być może będziecie musieli rozwiązać sami. Jednak znając te kilka szczegółów , jestem pewna, że dacie sobie radę.

 

Źródło: pinterest.com, jaktozrobicsamemu.pl

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe