Szablony - jak użyć

       W tej sytuacji nie może też zabraknąć wpisu, mówiącego o tym jak te szablony użyć. Nie jest to tajemna wiedza, ale mam nadzieję, że odnajdziecie tutaj informacje, które okażą się pomocne.

 

 


Co będzie potrzebne:


 

- szablon

- taśma malarska

- narzędzie do malowania. Tutaj sprawa nie jest wcale taka prosta. Musicie sprawdzić czym będzie Wam najwygodniej malować. Do wyboru macie:

  • wałek flock (pokryty delikatnym meszkiem) 

  • specjalne gąbki do szablonów.

       Narzędzia te znajdziecie w markecie budowlanym, a ich koszt to kilka złotych. Zdradzę Wam, że ja kilka lat temu malując ścianę szablonem, używałam zwykłej gąbki do kąpieli. Było mi nią najłatwiej kontrolować ilość nakładanej farby.

- kuwetka do odsączania farby

- farba 

      Polecam Wam farby dekoracyjne firmy Jeger. Jeżeli zależy Wam na tym by wzór miał metaliczny połysk seria Luna jest niezastąpiona. Do wyboru macie kolor: perła, białe złoto, złoto, srebro. Farby te są dostępne również w marketach budowlanych.

- folia do zabezpieczenia podłogi

- poziomica

 


Od czego zaczynamy:


 

1. Oczywiście najpierw należy zabezpieczyć podłogę przed zabrudzeniem. 

 

2. Z użyciem taśmy malarskiej przyklejamy szablon do ściany. Pamiętajcie o użyciu poziomicy. Zaczynamy od góry. Dlaczego? Zapewne ostatni wzór z szablonu wyjdzie Wam nie pełny i przy podłodze będzie znacznie łatwiej go przykleić.  

 

3. Nakładamy farbę na ścianę. Pamiętajcie, by dobrze odsączyć wałek lub gąbkę - unikniecie wówczas podciekania farby pod szablon. 

 

4. Gdy farba wyschnie odklejamy ostrożnie szablon i przyklejamy obok, dbając o to, by wzór był jak najbardziej dopasowany. Jeżeli jednak gdzieś nie uda nam się uzyskać idealnego połączenia nic straconego. Wystarczy użyć mały pędzelek.

 

 

5. Wzorem pokrywamy całą ścianę.

      To by było na tyle. Jak widać, nie jest to nic trudnego. Wystarczy odrobina cierpliwości. Napewno jest to praca, którą możemy wykonać sami i nie potrzebujemy do niej zatrudniać fachowca. Jeżeli coś nie wyjdzie Wam idealnie nie przejmujcie się tym. To jest hand made i na tym polega jego urok. 

      Kochani przypominam Wam o naszym facebookowym konkursie. Wystarczy polubić nasz fanpage oraz udostępnić i skomentować konkursowy wpis. Do wygrania świetny szablon Quater (rozmiar szablonu 80 x 100 cm). 

 

Źródło: www.cuttingedestencils.com/blog

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe