Idziemy na zakupy: WANNA

      Aktualnie stoję przed wyborem wanny, więc dzisiaj będziecie uczestnikami moich zakupów. :)

      Jak przy każdej wyprawie musimy ustalić budżet. Będzie to: 1500 zł

      Druga istotna sprawa to rodzaj wanny:

  • wolnostojąca (nie oszukujmy się za tą kwotę jej nie kupimy) lub
  • do zabudowy.

       Ponieważ wiem jak będzie wyglądać moja rodzinna łazienka, ograniczymy się do poszukiwań tego drugiego rodzaju. Wanna będzie w zabudowie "meblowej" i myślę, że ustalona kwota będzie wystarczająca, o czym Wy przekonacie się za chwilę.  Jeżeli jednak sami nie macie pomysłu na swoją łazienkę zastanówcie się nad wolnostojącą. Fakt, że kosztuje więcej, ale odejdzie Wam koszt zabudowy i użerania się z wszelkiej maści fachowcami.

 

        Rozmiar. Dla mnie nie ma znaczenia. :) Mam spore pomieszczenie i na jej wymiary nie muszę zwracać uwagi, choć dla pewności oczywiście wszystko sprawdziłam. Wy też to zróbcie.

 

      Kształt. Bardzo ważny choć często pomijany element przy dokonywaniu wyboru. Wanna to ostatni element z armatury który kupuję - muszlę i umywalkę już mam. Jeżeli Wy również któryś z nich macie koniecznie zwróćcie uwagę na kształt. Przy kanciastej muszli wybierzcie wannę prostokątną, do umywalki retro wybierzcie wannę tradycyjną. Ja poszukuję owalnej wanny, która będzie pasować do area ceramica filo.

 


Oto wanny, które udało mi się odnaleźć z zachowaniem powyższych wymogów:


 

 

Wanny Hopa

Bologna I

Cena: 1399 zł Rozmiar: 180 x 90 cm

      Kształt, cena, rozmiar wszystko się zgadza. Jednak coś jest nie tak. Widzicie to? Te półokrągłe wykończenie krawędzi wyglądają dość dziwnie. Dla mnie zbyt klasyczna do umywalki, którą już mam.

 

Bologna II

Cena: 1469 zł, Rozmiar: 190 x 95 cm

      W przypadku tej wanny firma Hopa poprawiła już, nie pasujący mi kształt krawędzi. Jednak mimo wszystko wanna jest dla mnie nie do zaakceptowania. Dlaczego? Niestety mam wrażenie (ponieważ nigdzie nie znalazłam wymiarów), że dno jest małe, a co za tym idzie może być niewygodna. 

 

Roca Aura

Cena: 1505 zł, Rozmiar: 190 x 100 cm

       Co do tej wanny większych zastrzeżeń nie mam. :) W sumie to nawet nie przeszkadza mi ten wyprofilowany zagłówek, choć wolałabym, by go nie było.

 

Vipera

Cena: 1490 zł Rozmiar: 185 x 97 cm

      Również ta wanna spełnia moje wymagania. Ładny, klasyczny kształt, sprawia wrażenie wygodnej.

 

      Jedyne zastrzeżenia jakie można mieć w przypadku  tych dwóch to cena. Są one w granicach 1500 zł (co jest zgodne z założonym budżetem), ale przy zakupach przez internet i doliczeniu kosztów transportu ich cena wzrasta do 1700 zł. 

 

Riho Seth

Cena: 1103 zł, Rozmiar: 180 x 86 cm

 

      Wanna Riho... Niby wszystko ok: kształt, cena, rozmiar, ale coś  mi w niej nie gra. Jest jakaś taka zbyt okrągła, przypominająca pigułkę :) 

      No i na koniec wanny, które mimo klasycznego kształtu mają nowoczesne wykończenie.

 

Marcooni VBS 05

Cena: 1080 zł, Rozmiar: 170 x 80 cm

 

       Ok - również pigułkowaty kształt do którego wcześniej się przyczepiłam, ale dzięki kanciastym krawędzią wygląda nowocześniej. 

Marcooni VBS 21

Cena: 1180 zł, Rozmiar: 170 x 85 cm

        Najbardziej odbiegająca kształtem od pozostałych tu przedstawionych. Kształt "jajka" ale w moim odczuciu wygląda dobrze. :)

     

       No i to by było na tyle. Czy któraś z prezentowanych wpadła Wam w oko? A może wiecie, którą ja wybrałam? 

Źródło: ceneo.pl

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe