Black and gold

 


CHOINKA


 

     Choinka w czarno-złotym kolorze napewno nie przypadnie do gustu każdemu. Kolory te, jak w ubiorze: nadają szyk i klasę. Mała czarna ze złotymi dodatkami to klasyk, dobrze w niej każdej kobiecie. Jednak w przypadku choinki taka kolorystyka budzi napewno lekkie kontrowersje.

     Dlaczego?

    Powodem oczywiście jest czerń. Czarny nie kojarzy się ze świętami, z radością. Ale czy naprawdę powinniśmy się uprzedzać do takiego połączenia kolorystycznego? Jak w przypadku każdego koloru, czy wzoru najważniejsza jest wyważona i konsekwentna aranżacja. Każda rzecz będzie zachwycać, jeżeli tylko zastosujemy odpowiednie dodatki i zachowamy proporcje kolorystyczne. Czarno-złote choinki skierowane są przede wszystkim do osób dorosłych. Dzieci wolą kolor, jednak myślę, że przy odpowiedniej aranżacji mogą również je zachwycać. Czyż ta środkowa propozycja nie spodoba się najmłodszym?

 

 


 KOMINEK


 

     W czarno-złotej kolorystyce nie możemy oczywiście ograniczać się tylko do choinki. Zresztą pamiętajcie o bardzo ważnej rzeczy tj. konsekwencji. Jeżeli decydujecie się na jakikolwiek kolor przewodni, należy zastosować go do wszystkich dekoracji. Unikniecie wówczas niepotrzebnego chaosu.

     Zwróćcie też proszę uwagę na bombkowy wianek z pierwszego zdjęcia. Czyż nie jest zachwycający? Zdradzę Wam tajemnice: jego wykonanie jest, wbrew pozorom, bardzo proste i mam nadzieje że wkrótce uda mi się zamieścić tutaj odpowiednią instrukcję.

 


 WIANEK


 

     Jeżeli jesteśmy przy wiankach, to pamiętajcie że jest to idealna dekoracja na drzwi. A czy wiecie jak je tam umieścić bez zniszczeń? Wystarczy specjalny, metalowy wieszak nakładany na górną krawędź drzwi (są co jakiś czas w Lidlu) lub odklejane i bardzo mocne haczyki Command.

 

 


 DODATKI


 

     Oczywiście nie może też zabraknąć dodatkowych propozycji np dekoracji na komodę czy biurko. Obrazek renifera można wykonać samemu. Wystarczy czarna kartka, klej i złoty brokat. Osoby, które nie potrafią rysować mogą znaleźć szablon w internecie.

 


STÓŁ


 

     W ważne uroczystości rodzinne stół najczęściej nakrywany jest dużym, śnieżnobiałym obrusem. Zapewne dla naszych babć te propozycję będą nie do przyjęcia :). Jeżeli dla Was, jest to również zbyt wiele, to już niedługo pojawi się tutaj wpis z innymi, bardziej tradycyjnymi inspiracjami nakrycia świątecznego stołu.

 


PREZENTY


 

     Na koniec wisienka na torcie, czyli prezenty. Myślę, że zastosowanie czarno-złotej kolorystyki w pakowaniu nie budzi już takich kontrowersji jak w przypadku dekoracji. 

 

 

     Czy udało mi się przekonać Was do czarno-złotych dekoracji? Pewnie nie wszystkich, ale myślę, że niektórym z Was odczarowałam kolor czarny w dekoracjach świątecznych. Takie czarno-złote połączenie kolorystyczne potrafi urzekać. Być może niewielu z Was w ten sposób udekoruje swój dom, ale jestem przekonana, że większość wzdychała z zachwytu oglądając te piękne dekoracje.

 

Źródło: pinspire.com

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe