Kolorowy świat drzwi

       Dziś będzie szaleństwo - szaleństwo kolorystyczne. Normalnie jestem za ograniczonym kolorem, stonowanym barwami i bezpiecznymi rozwiązaniami. Jednak w przypadku drzwi zewnętrznych moje zdanie jest zupełnie inne.

Kolor, kolor i jeszcze raz kolor.

      A dlaczego? Sama nie wiem. Jest to przecież sprzeczne z moimi zasadami. Przecież powinnam się cieszyć, że Polacy wybierają takie stonowane, nie krzykliwe kolory, a nie narzekać z tego powodu. Powód jest chyba właśnie taki, że: chce iść pod prąd, chce żeby było indywidualnie, żeby wnętrza (w tym przypadku zewnętrza :)) odzwierciedlały nas samych. Spójrzcie sami na swoje otoczenie. W jakim kolorze drzwi zewnętrzne na ogół widzicie? Wszędzie brąz, w blokach ewentualnie biały, a w przypadku nowoczesnych budynków od niedawna szary, chyba jako szczyt ekstrawagancji. :)

      Czy to możliwe, że raptem wszyscy zapałali miłością do jednego koloru? Raczej nie. Najzwyczajniej w świecie  wszyscy kierujemy się owczym pędem, idziemy na łatwiznę i nawet nie bierzemy pod uwagę innych rozwiązać. Może niektórzy z Was zauważyli, że napisałam kierujemy, idziemy. Tak, tak. Ja również poddałam się tej "modzie". 6 lat temu gdy wybierałam swoje drzwi zewnętrzne, również nie wyobrażałam sobie, że ich kolor może być inny niż brązowy. Wszystko było by w porządku, gdyby ta decyzja była świadoma i przemyślana (bo nie mam nic przeciwko brązom jeżeli ktoś je lubi). Jednak ja, po prostu wybrałam wzór drzwi i na tym moja rola się skończyła. Koloru innego niż brązowy nawet nie rozważałam. Mam jednak to szczęście, że wykonane są z drewna i w przyszłości możliwe będzie ich przemalowanie. Wam jednak chciała bym tego oszczędzić.

 


 Podejmijcie świadomą decyzję. Rozważcie każdy, nawet najbardziej ekstrawagancki kolor.


 

      Po tym mooocno przydługim wstępie przejdzmy do tematu właściwego. Jaki właściwie kolor wybrać? Moja odpowiedź będzie krótka: jaki chcecie :)

 

      Jednym z bardziej popularnych kolorów jest czerwony. Wydaje się Wam ekstrawagancki? Nic bardziej mylnego. Oj, może wyglądać elegancko i to bardzo.

       Czerwony również fantastycznie sprawdza się w otoczeniu cegły.

 

Granaty, błękity

       Och jak ja uwielbiam drzwi w tym kolorze, niezależnie od odcienia. Spójrzcie sami.

 

Zieleń

      Ok zieleni nie lubię, ale przyznać trzeba, że jest to jedna z możliwości i nie może jej tutaj zabraknąć.

 

Czarny

      Powiecie: miało być o kolorach, a tu czarny! Co to za kolor? Ok, nie jest to "żywy" kolor. Jednak w naszych domach jest rzadko stosowany, a wygląda bardzo elegancko, więc nie mogłam o nim nie wspomnieć. Poza tym to świetna alternatywa dla tych którzy boją się tych "prawdziwych" kolorów.

 

Kolory ekscentryczne :)

      Sami przyznajcie, że żółte, różowe czy pomarańczowe drzwi do jednak dość nietypowe rozwiązanie. Ja osobiście nie miała bym odwagi ich zamontować, a i nie są zgodne z moim charakterem. Nie można jednak odmówić im dużej dawki pozytywnej energii.

      Jeżeli macie wątpliwości czy kolorowe drzwi będą pasować do Waszej elewacji spójrzcie poniżej.

      Wydawało by się, na tle cegły kolorowe drzwi do strzał do własnej bramki. Podobnie możecie myśleć o swojej elewacji. U nas dominują elewacje w kolorze białym (i tu nie ma problemu, nie trzeba kombinować, bo każdy kolor będzie pasował) oraz w różnych odcieniach żółci, które mogą wydawać Wam się problematyczne, jak w przypadku tej cegły powyżej. Ok, granatowe drzwi zaraz obok żółtej elewacji mogą wyglądać źle. Jak to rozwiązać? Tak jak zostało to zrobione na zdjęciach. Źródłem sukcesu jest biała zabudowa (szersza bądź węższa, świetliki). Oddzielają dwa kontrastowe elementy i dzięki temu każdy wybrany kolor wygląda świetnie. No może prawie każdy. Jeżeli macie żółtą elewację pod żadnym pozorem nie wybierajcie żółtych drzwi (nawet jak będziecie mieli bardzo szerokie białe ramy, półkolumny czy świetliki wkoło drzwi), bo Wasz dom będzie wyglądał jak pisklaczek na Wielkanoc ;)

 

      Czy udało mi się przekonać Was do kolorowych drzwi? Mam nadzieje, że tak i że wkrótce do naszego kraju wkroczy ta moda.

Źródło: pinterest.com

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe