Rolety rzymskie - klasyczna elegancja

    Śmiało możemy powiedzieć, że lato w pełni. Cieszymy się ze słońca, jednak każdy Polak i w tej, dobrej sytuacji znajdzie jakiś powód do narzekania. Promienie padają przecież na ekran monitora i czytanie kolejnych artykułów o Kim Kardashian na Pudelku, czy przygotowaniach naszych do Euro na Wirtualnej jest już niemożliwe. Ponadto skwar wpadający przez okno, potęgowany dodatkowo szybą sprawia, że siedzenie w pokoju staje się bardzo uciążliwe. 

      Żadna firanka nas przed tym nie uchroni. Szczęśliwcy mogą oczywiście zasłonić okno zasłoną. A co zostaje reszcie? Rozwiązania są dwa: zarzucenie szmaty na okno (:)) albo zakup rolety. Hmm... pierwsze rozwiązanie oczywiście nie jest zachęcające (choć mogę się założyć, że bywa stosowane ;)), pozostaje więc nam to drugie.

 


Ameryki tutaj nie odkryje. Mamy do wyboru:


 

- rolety tradycyjne

- rolety dzień-noc

- plisy

- żaluzje poziome (drewniane, bambusowe, plastikowe, aluminiowe)

- żaluzje pionowe (vertikale)

- zasłony panelowe

- shuttersy (które kocham niezmiernie)

- rolety rzymskie.

 

      Dzisiejszy wpis nie będzie przeglądem ich wszystkich. Każdy z nas wie jak one wyglądają, i nic tu nowego nie wymyślę. Jadnak kilka słów chciała bym napisać o roletach rzymskich. One chyba jako jedyne dają się "podrasować" tak by wyglądały elegancko. Potrzebny jest oczywiście pomysł i ktoś kto nam to wykona.

     


Czarna ramka to już klasyka klasyki :).


 

      Można ją, oczywiście zrobić na kilka sposobów: szersza, węższa, przy samej krawędzi lub z lekkim przesunięciem, wkoło całej rolety lub tylko z 2 stron.  Sposób nie ważny, bo każda z nich wygląda elegancko.

 

     

      Czy tylko czerń wchodzi w grę? Oczywiście, że nie.

 


Idealny jest każdy neutralny (nie krzykliwy) kolor.


 

      Rolety montujemy na ogół, na lata. Ważne by były w neutralnych kolorach, które zawsze będą pasować do naszego wnętrza (niezależnie od zastosowanych dodatków).

       Mam też coś dla zwolenników koloru.Baza rolety wcale nie musi być biała. Choć tak jak pisałam wcześniej: kolor jest bardziej wymagający.

 

      Jeżeli ramka wydaje Wam się zbyt prosta, zbyt oczywista i zbyt nudna jest też inne rozwiązanie. Wybaczcie jakość zdjęcia, jednak to co najważniejsze widać.

      No i ostatnie propozycje. Przeze mnie najmniej lubiane. Nie jestem zwolennikiem wzorzystych rolet z powodu, o którym wcześniej pisałam. Montujemy je na lata i po jakimś czasie może się okazać, że pasują one do naszego wnętrza jak świni siodło. Jednak nie można odmówić im uroku.

 

 

      To już koniec propozycji. Musicie przyznać, że rolety rzymskie mogą wyglądać naprawdę pięknie. Warto i w tym temacie nie odpuszczać i pokusić się o trudniejsze i trochę droższe rozwiązanie. Nasze wnętrze tworzą poszczególne, drobne elementy i to one, i ich drobne szczegóły razem utworzą nam piękny dom. Zatem powodzenia w poszukiwaniach wykonawcy :). Z doświadczenia ostrzegam: nie jest to prosta sprawa.

 

Źródło: pinterest.com

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe