Black&white - kids room

      Każda mama zaraz po tym jak dowiaduje się, że jest w ciąży, zaczyna planować i organizować pokoik dziecięcy. Och, co to jest za przyjemność, a zarazem wyzwanie.

Pierwsza myśl jaka wówczas się pojawia to: jaki kolor wybrać?

      Ale zaraz, zaraz. Przecież musimy znać płeć dziecka. Dziewczynka musi mieć różowy pokoik, a chłopczyk błękitny. Rzadko kiedy decydujemy się na inne rozwiązanie, a jeżeli już to i tak nie wychodzimy poza pastelowy schemat kolorystyczny. Róż, błękit, fiolet, mięta to kolory, które królują.  Do tego dokładamy białe mebelki, pstrokaty, typowo dziecięcy dywan, zasłonki i pokój mamy gotowy. Ale czy zawsze tak musi być? Otóż nie!


Od pewnego czasu na rynku pojawia się nowy trend: czarno-biały.


 

      Trend ten wywodzi się ze stylu scandi i co zrozumiałe, najwięcej pokoi jest urządzonych właśnie w tym stylu. 

 


A dlaczego warto wybrać czarno-białe rozwiązanie?


 

      Dziecko w pierwszych miesiącach życia nie rozpoznaje kolorów. Najbardziej interesują je i stymulują ich rozwój mocno kontrastowe rozwiązania, najlepiej o ostrych kształtach. Pastelowe kolory wcale nie są dla dziecka najlepsze. To rozwiązanie bardziej dla nas. To przecież my uważamy że jasne, ciepłe barwy działają na dziecko kojąco.

      Czerń i biel to doskonałe, neutralne tło dla innych kolorów, których w pokoju dziecka będzie przybywać wprost proporcjonalnie do jego wieku. Pstrokatego ogromu zabawek dziecka nie da się opanować i wie to każdy, kto jest rodzicem :). 

      No i na koniec coś bardzo ważnego. Czerń nie musi być smutna i poważna. Wystarczy, jak zawsze pomysł.

 

       Czy udało mi się przekonać Was do tego pomysłu? Mam nadzieje, że tak. Czasem warto wziąć pod uwagę rozwiązania, które na pierwszy rzut oka wydają się nie do przyjęcia. Często procentuje to uzyskaniem niepowtarzalnego wnętrza, które będzie nasze, a nie kolejną kopią już dawno wypracowanych rozwiązań.

 

Źródło: pinterest.com

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe