Shopping - meble tarasowe

      Pogoda za oknem piękna, więc coraz chętniej spędzamy czas na dworze. Na pewno są wśród nas szczęściarze, którzy mają taras i to głównie do nich będzie skierowany dzisiejszy wpis. Choć mam nadzieje, że również pozostali przeczytają go bez cienia zazdrości.

 

      Taras to przedłużenie salonu,

warto więc zadbać również o jego piękną aranżację. Podstawą są oczywiście meble i od nich zaczniemy.

      Ja jak typowa kobieta kładę nacisk na ich wygląd. Nasi mężczyźni, w większości przypadków, traktują ta sprawę drugorzędnie. Dla nich, liczy się przede wszystkim trwałość i wygoda (dla niektórych również cena :)).  

      Na rynku wybór mebli tarasowych jest ogromny. Wystarczy odwiedzić pierwszy lepszy market budowlany by się o tym przekonać. Jednak często po głębszej analizie okazuje się, że wybór wcale nie jest taki łatwy. Któż z nas nie miał takiej sytuacji, gdy chodząc po sklepach widzi się mnóstwo rzeczy, które chętnie przygarnęło by się do domu. Jednak, gdy już decydujemy się na zakup, okazuje się że nagle nic nam się nie podoba. W tym przypadku może być podobnie, ponieważ bardzo szybko przekonacie się, że oferowane wszędzie meble są bardzo podobne do siebie.

      Dzisiejszy wpis powstał z myślą o tych wszystkich którzy szukają nowych mebli ogrodowych i ciężko im przebrnąć przez ich gąszcz. Znajdziecie w nim najładniejsze zestawy, które znajdują się w marketach budowlanych i sklepach internetowych.

Więc startujemy !!!

 

       Szukając mebli ogrodowych koniecznie zajrzyjcie do Jysk. Oprócz kołder i poduszek można  tam znaleźć również znaleźć meble ogrodowe. Mój faworyt to


zestaw Norsminde


 

       Wykonany z technorattanu, w ciemnoszarym kolorze, o nietypowej formie. Dla mnie jeden z najładniejszych zestawów dostępnych w sklepach stacjonarnych. Jak przekonacie się dalej, większość marketów ma w swojej ofercie meble o kanciastej, kwadratowej formie tak naprawdę niewiele różniących się od siebie. Ten zestaw na ich tle znacznie się wyróżnia, oczywiście na plus. Jedyne zastrzeżenia można mieć oczywiście do stolika, ale widocznie nie można mieć wszystkiego.

      Obi to drugi market wzięty "na tapetę". W przypadku mebli z tego sklepu nie mogłam zdecydować się na jeden zestaw, przedstawiam więc oba:


Birmingham


 

      Od razu widać o wiele prostszą formę niż w meblach z Jysk. Kolor technorattanu na żywo ładniejszy. Plusem są drewniane nóżki i stolik, niestety jedynie ich kolor nie przypadł mi do gustu. Właśnie z tego powodu zestaw ten nie został zwycięzcą.


New Orleans


 

      Klasyczny, elegancki zestaw o pięknym antracytowym kolorze. Dostępny w 2 wersjach kolorystycznych poduszek: niebieskiej i kremowej. Mój faworyt to mniej praktyczna, jasna wersja.

      W przypadku Leroy merlin wybór był znacznie prostszy. Mój wybór to


zestaw Lizbona


 

      Kształtem przypomina zestaw New Orleans z Obi jednak wygrywa na szczegóły.

      Zwróćcie uwagę na sposób wykończenia podłokietników czy dołów. Być może mały szczegół, ale dodaje tym meblom elegancji. Kolor również na plus.

      Castorama. Hmm... Tutaj niestety był problem. Niestety nie znalazłam w niej mebli, które by się czymś wyróżniały. Z ich oferty wybrałam


zestaw Sulana


 

      Na minus oczywiście typowa, niczym nie wyróżniająca się kwadratowa forma, choć akurat pasująca do wnętrz nowoczesnych. Na plus piękny szary kolor i modułowość, której nie mają żadne z wybranych przeze mnie wcześniej mebli. Dzięki temu możemy skompletować meble idealnie pasujące rozmiarem do naszego tarasu.

 

      Praktiker to również rozczarowanie. Ten market ma w swej ofercie meble bardzo zbilżone do castoramowej Sulany. Prosta forma, w dwóch wersjach kolorystycznych poduszek o nazwach:

 


Queenstone oraz Princestone


 

       Ikea - ulubiony salon meblowy Polaków nie rozczarowuje :).


Applaro


 

      to już klasyka mebli tarasowych. Modułowe, wykonane z bardzo trwałego drewna, a zarazem o lekkiej formie (czego na naszym rynku praktycznie nie ma i co jest widoczne w moim zestawieniu, gdzie króluje technorattan). Duży plus to również ładny, jasny kolor poduszek.

Oferta internetowa jest bardzo bogata o czym możecie się przekonać poniżej.

 


Zestaw Remis


 

      W wyglądzie można doszukiwać się podobieństwa do Lizbony (Leroy Merlin)

      Oba zestawy mają podobny kolor, wykończenie szczegółow oraz zbliżone stoliki. Remis  ma jednak znacznie dłuższe oparcie, dzięki czemu formą bardziej przypomina zestaw salonowy niż ogrodowy.

 


Bilbao corner


 

      to kolejna wyróżniająca się propozycja. W kształcie można doszukać się podobieństwa do Norsminde (Jysk).

      Piękny, kobiecy kształt, ładne wykończenie boków, idealne połączenie kolorystyczne. Czego można wymagać więcej?


Toledo


 

       To piękne połączenie technorattanu i drewna. Szczegóły są ważne i tutaj producent o nie zadbał.


Royal Botania Zenith


 

      to piękna, acz nietypowa propozycja. Znacznie odbiegająca od wszystkich tu przeze mnie prezentowanych. Prosta, ale nie surowa forma (kolor drewna i wygięte nogi bardzo ją ociepliły), lekka i zarazem klasyczna, elegancka.

       Na końcu mój faworyt. Myślę, że słowa są tu zbędne. Po prostu piękny


zestaw Troyes


 

       Jak widać z powyższego zestawienia jest z czego wybierać. Jedyny minus to ceny, które w wielu wypadkach są bardzo wysokie. Niestety tak to już jest, że często podoba nam się to co najdroższe. My kobiety mamy chyba taki dodatkowy zmysł, który sprawia, że wybieramy produkty o najwyższych cenach, nie znając ich. :) 

       Jeżeli znaleźliście inne, ciekawe zestawy tarasowe koniecznie podzielcie się z nami na facebooku. :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe