W świecie kwiatów...

      Za oknem pięknie świeci słońce, zielenią się i zaczynają kwitnąć drzewa, aż chce się żyć. Zapewne każdy z nas ten radosny, wiosenny klimat chce przenieść do swojego wnętrza. A jak to zrobić w najprostszy sposób? Kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty.

      To dzięki nim nasze wnętrza, nabierają świeżego, ale również kobiecego charakteru. Często są przysłowiową kropką nad i. 


Sztuczne czy prawdziwe?


 

      Odpowiedź jest prosta. Oczywiście, że prawdziwe. Jednak nie łudźmy się. Nie zawsze mamy możliwość kupić bukiet świeżych kwiatów, a i co tygodniowa ich wymiana może być dla niektórych nieosiągalna finansowo. Co zrobić w tej sytuacji?  Zainwestować w ładny, dobry jakościowo bukiet(y) kwiatów sztucznych. Uwierzcie mi, jest wiele kwiatów które na pierwszy rzut oka wyglądają jak prawdziwe. My również mamy takie w swojej ofercie. Znajdziecie je tutaj.

 


Gatunek


 

      W stylu nowojorskim najczęściej odnajdziemy: hortensje, peonie oraz róże. Oczywiście najlepiej by były w neutralnych kolorach: bieli, delikatego różu. Jeżeli wolicie jednak żywe kolory, nic nie stoi na przeszkodzie by je stosować. To nie jest wskazówka, a poprostu stwierdzenie faktu.


Miejsce


 

      Najczęściej kwiaty umieszczamy w salonie, nie bójcie się jednak ustawiania ich w miejscach mniej typowych takich jak kuchnia czy łazienka. Tam również będą się pięknie prezentować.

 


Rozmiar


 

W tym przypadku nie ma znaczenia. :) Również mały bukiecik nada naszemu wnętrzu charakter. Najważniejsze jest by nasza kompozycja miała piętrowy charakter (poszczególne elementy powinny być o różnych wysokościach). 

 


Kompozycja


 

      Nie jestem florystą, więc niestety nie doradzę jak zrobić piękny i efektowny bukiet. Mogę jednak podzielić się z Wami kilkoma zasadami, które pomogą uzyskać ten najprostszy, którego napewno nie będziecie się wstydzić. Ważne jest trzymanie się kilku reguł.

 Po pierwsze: oceńcie ile macie kwiatów.

      Ilość kwiatów musi być dopasowana do średnicy (szerokości) pojemnika. Ważne jest, by po umieszczeniu w nim kwiatów, zajmowały one całą wolną przestrzeń. W skrócie: macie dużo kwiatów wybieracie większy pojemnik, o większej średnicy lub szerokości, macie ich mało to oczywiście pojemnik powinien mieć mniejszy otwór.

Po drugie: przytnijcie łodygi do wysokości pojemnika.

      Najlepiej wyglądają bukiety, w których poza jego krawędź wystają jedynie główki kwiatowe (bez łodyg). W przypadku małych bukietów, możecie przyciąć kwiaty na jednakową długość. Jeżeli macie większy, warto kwiaty w środkowej części zrobić o ok 1-2 cm dłuższe, tak by bukiet  tworzył półkulę.

 

 


Naczynia, donice, wazony


 

      Na naszym fanpagu facebookowym kilkakrotnie pokazywaliśmy pojemniki, które fantastycznie nadają się właśnie jako wazony do bukietów. Seria ze srebrną lamówką jest cudowna, a znajdziecie ją tutaj.

      Moi Drodzy, więc do dzieła. Wpuście do swoich domów trochę wiosny. :) A już wkrótce niespodzianka. Na naszym blogu pojawi się kwiatowe DIY.

Źródło: pinterest.com

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe