Adwentu czas

 

     Dzisiejszy wpis będzie właśnie zbiorem inspiracji, które pokarzą jak inaczej (chyba ładniej i bardziej efektownie) wykonać kalendarz adwentowy. Wpis będzie krótki (bo co tu odkrywczego można o nich napisać), ale za to bogaty w zdjęcia.


ELEGANCJA


 

     Zaczniemy nietypowo, bo od propozycji, które bardziej przypadną do gustu starszym. Mimo bardzo ograniczonej kolorystyki (niekoniecznie kojarzącej się ze świętami), a może właśnie dzięki niej, poniższym kalendarzom nie można odmówić klasy i elegancji.

 

     Propozycję te należą do grupy tych, które nie zostają nigdy obojętne: można je albo kochać, albo nienawidzić.

 


 KOLOR


 

     Kolejne propozycję, są już mniej kontrowersyjne. Mimo tego iż jest tu większe bogactwo wzorów i kolorów panuje tu ład.

 


 DLA DZIECI


 

    Czas na propozycje dla tych, którzy najbardziej cieszą się z odliczania do świąt. Skracanie, czy dorabianie brody Mikołaja, oraz bałwankowy zegar to napewno ciekawsze propozycje dla dzieci niż tradycyjny, czekoladowy kalendarz. Pamiętajcie też, że zabawa nie musi wcale ograniczać się np. do odcięcia paska brody. Można przecież napisać zadanie do wykonania dla dziecka. Pomysłów może być naprawdę wiele (podpowiadamy: narysuj kartkę ze świątecznymi życzeniami, zaśpiewaj kolędę, napisz list do Mikołaja, udekoruj pierniczka, zrób bibułkowy łańcuch itp.).

 

    


 DLA ZAAWANSOWANYCH


 

        Oto ostatnie już propozycję. Nie oszukujmy się jednak, bo bardziej do zachwycania się nimi niż do wykonania.

Niestety w ich przypadku trzeba mieć już umiejętności manualne i czas na wykonanie. Nie zmienia to jednak faktu, że są przepiękne i każdy chciałby mieć je u siebie w domu. A może jednak znajdzie się ktoś, kto wykona coś podobnego?

 

 


GRUDZIEŃ DOBREGO SŁOWA


   Pisząc na temat kalendarza nie można zapomnieć o coraz popularniejszej idei: "Grudzień Dobrego Słowa". Stworzona została kilka lat temu przez blogerkę mygreencanoe i z roku na rok zatacza coraz szersze kręgi. Na czym polega ta idea? Kalendarz adwentowy nie jest wypełniony czekoladkami czy zadaniami, a właśnie dobrym słowem, komplementami, pochwałami za rzeczy małe i większe. Czasami w codziennym biegu zapominamy powiedzieć najbliższym jak bardzo ich kochamy i jak są dla nas ważni, a ten kalendarz ma być właśnie takim naszym "przypominaczem".

 

Źródło: pinterest.com

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe