Wielkanocne pomysły...

      Jako, że czas leci zawsze szybciej niż nam się wydaje, więc oczywiście trochę spóźniłam się z wpisami wielkanocnym. Na szczęście zostało jeszcze kilka dni i jest to tak naprawdę ostatni dzwonek by przygotować się do tego wyjątkowego okresu. Na samej górze Waszej listy: "To do ..."  napewno są zakupy i sprzątanie. Jeżeli jednak uda się Wam wygospodarować chwilkę, warto pomyśleć o dekoracjach. 

     


Od czego zaczniemy? Od wejścia, czyli od wielkanocnego wianka na drzwi.


 

      Uwielbiam, je i jeszcze nie raz będę Was nimi "katować". Pięknie dekorują drzwi i nadają indywidualnego charakteru. Jeżeli zdecydujecie się na samodzielne zrobienie wianka pamiętajcie o jednym: użyjcie materiałów dobrze wykonanych. Niektórzy uważają, że skoro wianek wisi na zewnątrz, to można użyć marnej jakości kwiatów, które już z daleka wyglądają na sztuczne. Błagam nie róbcie tego. Jeżeli nie macie ładnych kwiatków, to po prostu ich nie używajcie, a wykorzystajcie np. wierzbowe gałązki, wstążki itp.

      Mamy już udekorowane drzwi, więc czas zadbać o wnętrze. Wielkanoc niestety pod względem dostępności dekoracji jest znacznie uboższa niż Boże Narodzenie. Zresztą Boże Narodzenie jest również trochę łaskawsze dla leniuszków. Wystarczy ubrać choinkę i tak naprawdę dekoracja gotowa. Z Wielkanocą jest troszkę trudniej (a właściwie mniej efektownie), ale wcale nie jesteśmy na straconej pozycji.


Wielkanoc to wiosna, a wiosna to kwiaty: tulipany, irysy, narcyzy, przebiśniegi. Użyjmy właśnie ich.


 

      Mamy już kwiaty, warto więc dodać do nich kilka elementów typowo Wielkanocnych, czyli jajeczka, zajączki. W wielu kreatywnych sklepikach i pasmanteriach można też znaleźć wstążki w wielkanocne nadruki. Wystarczy nią tylko związać kwiaty i puścić luźno po wazonie. Efekt może nie będzie spektakularny, ale napewno nada wiązance wielkanocnego charakteru. W końcu nie każda z Nas musi być utalentowaną florystką.

     


Dla wielu z Was w Wielkanoc najważniejsze jest niedzielne śniadanie.


 

      Warto więc zadbać o to, by stół miał wtedy odpowiednią oprawę. Tu również istotną rolę niech odegrają kwiaty.

 

      Wiele sztucznych kwiatów dobrej jakości, oraz fantastyczne wazony i doniczki ze biało-srebrnej kolekcji znajdziecie w naszym sklepie. Cudownie się prezentują. Jeżeli jesteście jednak zwolennikami natury to z czystym sumieniem polecam bukiety z hipermarketu. Kilkakrotnie kupowałam kwiaty w Biedronce i nie mogę im nic zarzucić. Utrzymały się tyle czasu co kwiaty z kwiaciarni. Być może profesjonalne florystki zrugają mnie za te słowa, ale nie będę przeczyć faktom :)

     Teraz już wiecie jaki jest mój "przepis" na święta. Myślę, że kwiaty to o wiele lepsze rozwiązanie niż tradycyjna rzeżucha. Z utęsknieniem wyczekuje momentu, kiedy będę mogła zrezygnować z siania jej. Jednak w domu mam dziecko (tak jak pewnie wielu z Was) i nie mogę odbierać mu tej przyjemności. Jedyne co pozostaje to stawianie jej w miejscach gdzie jej zapach jak najmniej dochodzi do mojego nosa.

 

Źródło: pinterest.com

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe