Sea horse

      Sea horse, czyli konik morski. Amerykanie je uwielbiają. Występują przede wszystkim na obrazkach, ale również jako rzeźby czy nawet aplikacje na poduszkach. Z czego wynika ta miłość? Nie mam pojęcia. :) Mogę jedynie przypuszczać i jest to tylko moja teoria. Jeżeli prawdziwy powód jest inny, z przyjemnością go poznam.

     


Styl nowojorski to taki dwujajowy bliźniak stylu Hamptons.


 

      Oba te style są do siebie bardzo zbliżone, wiele elementów powtarza się i wzajemnie przenika. Występują jednak subtelne różnice. Wynikają one przede wszystkim z umiejscowienia. Styl nowojorski to styl wielkomiejski, stąd wiele w nim elementów nowoczesnych. 

      Hamptons to letnisko nowojorczyków. Jak przystało na prawdziwe klimatyczne miejsce ma swój własny styl. Zawiera on wiele elementów marynistycznych: biało-granatowe pasy, koralowce, duże muszle. W końcu położenie nad Oceanem do czegoś zobowiązuje.  I tak jak my przywozimy ciupagę z Tatr, czy muszelki z Sopotu tak nowojorczycy morskie dekorację przywożą (bądź czerpią) do swoich domów właśnie z Hamptons. W ten oto sposób styl tej nadmorskiej (uważanej za luksusową) miejscowości przenika do stylu nowojorskiego. W wielu wnętrzach w Nowym Yorku znajdziemy dlatego właśnie muszle, koralowce oraz naszego konika morskiego.

      A w jakiej postaci konik morski występuje najczęściej? Tak!!! Właśnie jako obrazy i to w większości przypadków czarno-białe rysowane ołówkiem bądź węglem. Oczywiście konieczne jest również passe-partout i najlepiej powieszenie w liczbie 2.

Źródło: pinterest.com

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe