Płytki lustrzane - nowoczesność i elegancja

      Po ilości emaili i telefonów jakie dostajemy odnośnie tych płytek śmiem twierdzić, że nas - miłośników płytek lustrzanych - jest znacznie więcej. Ponieważ znaczna część pytań powtarza się w tych rozmowach, postanowiłam więc stworzyć wpis, który mam nadzieje rozwieje wątpliwości i przekona nieprzekonanych.

 


Gdzie płytki lustrzane?


 

      Odpowiedź jest prosta. Można zamontować je wszędzie. Dla mnie ich naturalnym miejscem jest przestrzeń między blatem kuchennym a górnymi szafkami. Powód? Dlatego, że o ile płytek, które pasują typowo do łazienki jest mnóstwo, tak płytek kuchennych (eleganckich i klasycznych) jest bardzo mało. Jeżeli macie taką możliwość, to koniecznie zadbajcie by przestrzeń między blatem, a górnymi szafkami miała dokładnie 60 cm. Wejdą Wam wówczas 4 rzędy płytek i nie będzie konieczności robienia docinek.

 

      Jeżeli jednak chcecie zamontować je w łazience to nic nie stoi na przeszkodzie. Duża, lustrzana ściana będzie nie tylko niesamowita (efekt WOW, każdego kto wejdzie murowany), ale przede wszystkim powiększy optycznie łazienkę i ją rozjaśni. 

 

      Jeżeli chcielibyście zamontować płytki lustrzane na ścianie, na której powiesicie muszę musicie zadbać o ich zabezpieczenie przed rysowaniem. Konieczne jest zamontowanie  specjalnej podkładki. Dostępna jest w każdym hipermarkecie budowlanym a jej koszt to ok 40 zł. Jeżeli  takie zabezpieczenie jest dla Was jednak niewystarczające możecie kupić jedną dużą płytkę (jej wygląd nie ma najmniejszego znaczenia) na której fachowiec odrysuje, a następnie wytnie kształt muszli ze wszystkimi strategicznymi otworami. Taką płytkę montujemy na scianę, wieszamy muszlę i kładziemy lustrzane płytki jedynie do muszli. Łączenie płytka-płytka lustrzana i tak będzie zamaskowane silikonem, który zawsze kładzie się po montażu muszli.

 

      A teraz myślę, że wielu z Was zaskoczę. Co powiecie na płytki w salonie? Czasem warto zaryzykować.

 


Fazka czy nie?


      Płytki lustrzane dostępne w naszym sklepie występują w 2 wersjach: z 1 cm 4 stronną fazą i bez. Wybór należy do Was :)

 

       Obydwie piękne i obydwie dają zupełnie inny efekt. Ja sama nie wiem którą wolę.

 


 Cegiełka czy tradycyjnie ?


 

      Jeżeli już zdecydowaliście się na lustrzane płytki musicie rozwiązać kolejny problem. Jak je położyć, tzn. tradycyjnie czy na tzw. cegiełkę? Ja osobiście wolę układ cegiełki, ale to już kwestia indywidualnych upodobań. Tradycyjny układ napewno nadaje bardziej nowoczesny charakter pomieszczeniu.

 


Klej


  

      Przy układaniu płytek lustrzanych rekomendujemy użycie kleju do luster. Proponuję klej Stalco, ale odpowiedni będzie każdy, który można użyć do luster. Nie używajcie proszę tradycyjnych klejów do płytek, ponieważ ponosicie ryzyko ich zniszczenia. Niektóre tradycyjne kleje powodują powstanie nieestetycznych plam, które będą widoczne już po wyschnięciu. Stosując specjalny klej macie pewność, że wasza ściana będzie nieskazitelna. 

 


Jak ciąć płytki?


 

      Myślę, że jest to problem z którym poradzi sobie każdy fachowiec. Robi się to identycznie jak przy tradycyjnych płytkach, jedynie należy użyć tarcze i ostrza przeznaczone do szkła.

 


 Docinki


 

      Nie bójcie się ich. Jeżeli okazuje się przy planowaniu, że wychodzi niewielka docinka to nie koniec świata. Wystarczy wszystko rozsądnie rozplanować. Zadbajcie o to by docinka z jednej i drugiej strony ściany wyszła taka sama. Jeżeli układ płytek na ścianie będzie symetryczny, nikt nawet nie domyśli się jaki problem mieliście na samym początku.

 

      Dla osób które mają idealny układ ściany i nie potrzebne są docinki (w układzie cegiełkowym i przy użyciu płytek fazowanych) mamy idealne rozwiązanie. W co drugim rzędzie płytek, przy krawędzi należy przykleić obok płytki 15 x 30 cm płytkę 15 x 15 cm i wówczas mamy ścianę z idealnym fazowanym bokiem na całej długości.

 


Fuga


 

      Ja jestem za szarą, kolorystycznie najbardziej zbliżoną do koloru płytek. Jak widać z załączonych zdjęć biała również nie wygląda źle, powoduje jednak poszatkowanie jednolitej powierzchni.

 

 


 Pielęgnacja


       Czystość to problem, który spędza sen z powiek nie jednej z nas. Pytacie czy płytki lustrzane się brudzą? Ależ tak, brudzą się tak samo jak inne płytki. Nie mają one jakiś specjalnych właściwości, dzięki którym szczególnie przyciągały by brud. Kropki z tłuszczu po smażeniu kotleta, czy z sosu pomidorowego po spagetti osadzają się na nich tak samo jak na białych czy ciapkowanych. Widać je i jak najbardziej trzeba je wytrzeć. Pamiętajcie jednak, że jeżeli macie płytki na których nie widać brudu nie oznacza wcale, że go tam nie ma. Chyba jednak lepiej widzieć brud i go wytrzeć niż z nim żyć :). Jedyną niedogodnością jest konieczność używania do czyszczenia płynu do szyb. Dzięki niemu będą one błyszczące i bez smug.

      Moi Drodzy, płytki dostępne w naszym sklepie są produkowane przez nas. Dzięki temu mamy możliwość dostosowania ich do Waszych wymagań Jeżeli chcecie zamontować je np w przestrzeni między blatem a górnymi szafkami i macie w tym miejscu szerokość  np 62 cm (czyli 4 rzędy płytek o wysokości 15 cm + 2 cm docinka), możemy wykonać płytkę o wymiarze 15,5 cm. Unikniecie dzięki temu docinki, a i całkowity koszt zamówienia będzie niższy. Wymiary możemy dostosować do Waszych wymagań, ogranicza nas jedynie technologia tzn. nie ma możliwości sfazowania płytek poniżej wymiaru 15 cm.

      Jeżeli potrzebujecie rady, czy chcielibyście poznać ile kosztowały by płytki na Waszą ścianę zapraszamy do kontaktu email.

 

Źródło: www.pinterest.com

 

 

 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe