Walentynki - Święto miłości

      Walentynki - święto zakochanych, które szturmem "wchodzi" do nas od kilku lat (choć chyba powinnam napisać, że już się zadomowiło). Jak ze wszystkim, ma ono swoich zwolenników, którzy nie wyobrażają sobie spędzenia inaczej 14 lutego jak z ukochaną osobą, jak również przeciwników którzy uważają, że to amerykańskie święto na siłę jest nam wciskane, po to by restauratorzy i handlowcy mogli zarobić.


Do której grupy należycie Wy?


 

      Ja chyba ani do jednej, ani do drugiej. W mojej rodzinie Walentynki nie są obchodzone w jakiś szczególny sposób. Nie otrzymuję z tej okazji wielkich prezentów, ale sama też ich nikomu nie sprawiam. Nie ma wyjścia do restauracji, w domu również nikt nie przygotowuje wykwintnej kolacji. Jednak nie traktujemy tego dnia jak każdego innego, ponieważ zawsze z tej okazji sprawiamy sobie drobną przyjemność. W tym roku będzie to wyjście na kabaret.

      Jeżeli Wy obchodzicie ten dzień w bardziej uroczysty sposób niż ja, nieodzownym jego elementem będzie kolacja. Jeżeli do tej pory nie dokonaliście rezerwacji w restauracji myślę, że nie ma już szans by znaleźć gdzieś wolne miejsce. Chyba lepiej już poświęcić czas i energię na przygotowanie jej w domu, niż marnować ją na obdzwanianie wszystkich znanych Wam miejsc w okolicy. No chyba, że Wasz partner nie jest wymagający i McDonald mu wystarczy:). 

      Jeżeli jednak nie, poniżej znajdziecie kilka elementów o których musicie pomyśleć przygotowując, a o czym w panice i pod presją czasu możecie zapomnieć.

1. Menu 

      Nie będę Wam radzić jakie dania przygotować z tej okazji, bo to nie jest blog kulinarny, a i ja nie czuję się na siłach. Myślę zresztą, że na tyle znacie swojego partnera, że sami wiecie jak "przez żołądek trafić do serca". Jedyne o czym mogę przypomnieć to deser.

Pamiętajcie o nim!!!

Może to być ciasto czy lody, ale jeżeli nie macie talentu w tym kierunku wystarczą zwykłe owoce. Oj truskawki maczane w rozpuszczanej czekoladzie dostarczają niesamowitych doznań :)

2. Wino

     Bez tego elementu chyba nikt z nas nie wyobraża sobie romantycznej kolacji we dwoje.

A jakie wybrać?

     Najprostsza zasada mówi, że białe do drobiu i ryb, czerwone do wieprzowiny i wołowiny, słodkie do deserów. Ja jednak znam zasadę prostszą: wybierz takie jakie najbardziej lubisz, nawet jeżeli nie jest zgodne z zasadą pierwszą. W końcu kolacja z ukochanym, to nie proszona kolacja u królowej - ma być przyjemnością, a nie powodem do stresów.

3. Odpowiednia muzyka

       Oj tak często zapominamy a niej w naszych planach, a przecież każdy z nas wie jak trudno stworzyć romantyczną atmosferę bez odpowiedniej oprawy. Co mogę polecić? 

4. Dekoracja stołu

    Gdy tylko zamkniecie oczy i wyobraźcie sobie idealny stół na romantyczną kolację to zobaczycie???

Tak!!! Świece.

To element konieczny i nieodzowny. Dobrze kupić je wcześniej, no chyba, że zostały Wam z kolędy ;) Eleganckie świeczniki, świece i tealighty znajdziecie również w naszym sklepie.

     Jednak świece nie powinny być jedynym elementem dekoracyjnym. Zadbajcie o szczegóły. Nie wystarczy obrus czy odświętna zastawa. Jeżeli ma to być walentynkowa kolacja podkreślcie to.

Niezawodne będą napewno kwiaty.

     Chcecie zaszaleć bardziej? 

     Z umiarem jest to jak najbardziej pożądane. Serwetka złożona w kształt serca, małe serduszka czy czerwona wstążka przyczepiona jako serwetnik świetnie podkreślą walentynkową atmosferę.

 

    

     Dużo miłości życzę wszystkim niezależnie od tego czy to święto jest Wam bliskie, czy się go wystrzegacie.

Źródło: pinterest.com

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe