Wszędzie biało, czyli subiektywne zestawienie firan

     Niedawno skrytykowałam ozdobne firany, które przeważnie występują na naszym rynku. Skrytykowałam, a nie zaproponowałam nic w zamian, w związku z czym czułam nie tylko niedosyt, ale i małe wyrzuty sumienia. Postanowiłam więc nie zostawiać Was na pastwę firanowego rynku i przedstawić swoje, jak najbardziej subiektywne zestawienie polecanych firan. Myślę, że dzięki niemu będziecie mogli ocenić co bardziej przypada Wam do gustu i pasuje do wnętrza, które macie lub chcecie stworzyć.

     Jako pierwszą przedstawię opcję najprostszą, najtańszą ale wcale nie najgorszą. Gładki wola będzie pasował do każdego wnętrza. Świetnie sprawdzi się zarówno w minimalistycznym, skandynawskim czy klasycznym. 

     Gładki woal wcale nie musi być w białym kolorze. Możemy troszkę zaszaleć i zastosować firanowe "ombre". Prawda że wygląda fantastycznie?

     Gładki woal znajdziecie w każdym sklepie z firanami. Jego cena w internecie zaczyna się już od 6 zł za m. Jeżeli podoba Wam się taka firana koniecznie zwróćcie uwagę by był to woal, a nie organza (która na pierwszy rzut oka wygląda podobnie ale jest sztywna i bardzo mocno się błyszczy).

     Jeżeli jesteście zwolennikami dekoracyjnych firan i takie przejście na prostotę jest dla was zbyt szokujące znalazłam kilka rozwiązań pośrednich.

     Pierwsza to firana z mereżką. Tak wiem, to rozwiązanie dalej jest proste i minimalistyczna, ale to nie koniec propozycji.

     Oto kilka propozycji "bogatszych". Jak widzicie producenci wychodzą nam na przeciw. Rozpoczynając poszukiwania gładkich firan naprawdę nie spodziewałam się znaleźć aż tylu z tak różnymi wykończeniami dołów. Zwłaszcza, że to co przestawiam to wycinek tego co oferuje nam rynek. Jest ich znacznie więcej i gwarantuje Wam, że jeżeli rozpoczniecie przeglądanie ofert sklepów internetowych będziecie zaskoczeni. Oferta tego typu firan bardzo powiększyła się w ostatnim czasie. Jeszcze 2 lata temu na naszym rynku można było znaleźć dosłownie 2 rodzaje prostych firan. Jak widać producenci czują, że klienci coraz częściej zmierzają w stronę takiej prostoty.

 

 

     Jeżeli macie okno balkonowe, za żadne skarby nie wybierajcie takiego rozwiązania. O wiele lepiej wygląda długa firana na całym oknie (a nie tylko na drzwiach).

 

 

     Na koniec propozycje najbardziej wzorzyste. Mam nadzieje, że do zaakceptowania przez najzagorzalszych przeciwników prostoty, choć przyznam, że akurat mi najmniej przypadające do gustu.

 

     Przedstawione przeze mnie propozycje to zaledwie część tego co można znaleźć na naszym rynku. Jeżeli planujecie zakup nowej firany koniecznie przejrzyjcie oferty sklepów internetowych. W mojej ocenie wybór prostych firan jest tam znacznie większy niż w sklepach stacjonarnych. Przynajmniej w moim mieście oferta takich sklepów jakby nie zauważała nadchodzących zmian i zatrzymała się tym co było kilka lat temu.

     Wszystkie zdjęcia pochodzą ze sklepów: www.alena-firany.pl, www.veronatextil.pl i www.agafirany.pl Sklepy te nie mają z nami żadnych powiązań oraz nie jest to wpis sponsorowany. Gładkie firany możecie znaleźć w tych sklepach, ale również w wielu innych. Wystarczy użyć wyszukiwarki.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe