Merry and bright...

       Tą ciepłą i serdeczną atmosferę świąteczną tworzy przede wszystkim bliskość z osobami które kochamy. Jednak pewnie nikt z nas nie potrafi sobie wyobrazić świąt bez ich nieodzownych elementów czyli dekoracji. Jeszcze niedawno jedyną w naszych domach była choinka, na szczęście od kilku lat to się zmieniło. Oferta dekoracji świątecznych w sklepach jest już bardzo duża, a i internet dostarcza nam nieskończone morze pomysłów. Jedyne co nam przychodzi zrobić to w tym morzu nie zatonąć i wybrać to co sprawi, że nasz dom będzie wyglądał elegancko, a nie śmiesznie i tandetnie. Jak tego dokonać? Zadanie trudne , bo niestety należy zachować umiar.

Więc zaczynamy...

 


WEJŚCIE


 

     Drzwi wejściowe, ku mojej rozpaczy są niestety często pomijane albo przystrajane dekoracjami ze sklepu za 5 zł (które, jeżeli spojrzymy na nie obiektywnie, są po prostu tandetne). A przecież drzwi to pierwsza rzecz którą widzimy my i przychodzący do nas goście, na które patrzą nasi sąsiedzi, przechodnie. Ważne jest, by przystroić je z klasą, by nie budziły śmieszności. A jak tego dokonać? Wystarczy pomysł i można wyczarować np coś takiego:

     Jak widać, wszystkie te dekoracje utrzymane są w ograniczonej kolorystyce (najwyżej 3 kolory) i tego się trzymajmy. Im więcej, im bardziej kolorowo wcale nie znaczy lepiej. Więcej na temat trendów w świątecznej kolorystyce już wkrótce.

 


 KOMINEK


 

     ... zapewne marzenie wielu osób, które mieszkają w bloku. Kominki same w sobie są dekoracyjne. Ich przystrojenie najczęśniej nie stanowi większego problemu. Wystarczy choinkowa girlanda, lampki, trochę bombek, czy wstążki i nieodzowne skarpety. Nic bardziej prostszego. Pamiętajcie tylko, by tutaj również nie przesadzić z kolorem, bo to największa pułapka.

     Do dekoracji kominków często używamy sztucznych girland choinkowych. Niektórzy disajnerscy ortodoksi napewno to skrytykują. Dom to jednak miejsce w którym mieszkamy, a nie tylko robimy zdjęcia. Ma być ładnie (i tu nie ma kompromisu), ale strona praktyczna jest również istotna. Nie wybrażam sobie ciągłego sprzątania igiełek spadających z kominka.  No i druga, może bardziej istotną kwestia. Kominek przystrajamy najczęściej sporo wcześniej. Nie ma szans by gałązki przetrwały np. 3 tygodniowy okres do świąt. Lepiej więc użyć dobrze wykonane, sztuczne gałązki i cieszyć się ich wyglądem, niż kląć swoją dekorację przed samymi świętami, która pewnie już wtedy bardziej będzie przypominała suchą drapakę niż efektowną dekorację.

 


 SCHODY


 

     Oj któż z nas nie podziwiał pięknie przystrojonych schodów w świątecznych, amerykańskich filmach? Kto z nas do nich nie wzdychał? Ich dekoracja może, jak najbardziej, być zbliżona do dekoracji kominka. Kto powiedział, że skarpety pasują tylko nad kominek.

 

     Każdy z Was przeglądając te zdjęcia zwrócił zapewne uwagę na bardzo istotną kwestię, tj. zastosowanie ograniczonych dodatków: powtarzalne, te same bombki, skarpety, gwiazdki, symetrycznie ustawione na kominku te same choinki, świeczki. Zawsze najprzyjemniejszy dla naszego oka jest ład i porządek. Tutaj ta zasada jest również żywa.

 


 MIESZKANIE


  

     Brak kominka czy schodów nie oznacza wcale konieczności rezygnacji z efektownych dekoracji świątecznych.

Podstawą jak zawsze jest pomysł i chęć wykonania. Przecież wianek czy stroik możemy również powiesić na ścianie (albo na już wiszącym lustrze). Zapewniam Was, że wzbudzi to powszechny zachwyt.

 

   

     Nie chcecie wieszać, nie macie czasu czy umiejętności na wykonanie stroika. Nic straconego. Dekoracje mogą być prostsze (wystarczy szklany pojemnik, gałązki, świeczki), a postawić je można wszędzie.

 

      Jeżeli to również dla was zbyt wiele, nie martwcie się. Przychodzimy Wam z pomocą. Oto dekoracje last minute, czyli bombki włożone w bomboniery czy szklane misy. Przyznacie ze prezentują się bardzo efektownie.


 


  PAMIĘTAJ


 

 stosuj ograniczoną kolorystykę 

 stosuj ograniczone, powtarzalne dodatki

 ciesz się swoją dekoracją, nawet jak nie jest idealna - wkońcu dom to nie eksponat z żurnala.

 

     Jeżeli poszukujecie dekoracji świątecznych, bombek, świeczek czy szklanych pojemników zapraszamy na stronę naszego sklepu: www.wnowojorskimstylu.pl

 Zdjęcia pochodzą z pinterest.com

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe